Články

Austerlitz 26.5.2013

27. 05. 2013

Po dlouhé době nás tedy pěkně prověřilo počasí. Vždycky může být hůř, ale chladno a vítr byl nepříjemný. Nicméně na náladu turnaje to vliv nemělo. Vítr rozehnal hrozivě vypadající černé mraky, takže jsme se mohly po "suchém" dojití do klubovny usmívat a vzájemně si sdělovat zážitky ze hry. Dobrou náladu podpořil opět náš dlouhodobý partner JwL šperky, díky kterým jednak byly odměněny úspěšně hrající hráčky a ostatní si mohly dokoupit šperky, které potřebovaly. Masáže po takovém sportovním výkonu rovněž přišly vhod. Děkujeme samozřejmě všem dalším partnerům, kteří přispěli k bohatému odměňování hráček nejen na stupních vítězů.

Jak uvedla v závěrečné řeči Hanka Jadrníčková, připravujeme pro vás valašský turnaj ve Velkých Karlovicích. Z loňska máme zážitky, kterými se bavíme dodnes. Takže milé dámy, neváhejte a poslední červnový víkend se na vás těšíme.

za výbor CLGA Lenka

Haugschlag

30. 09. 2012

Velká gratulace jihočeskému týmu! Putovní pohár družstev děvčata poctivě dovezla, ale také si ho opět odvezla. Po právu a zaslouženě jim byl slavnostně předán, takže další rok se bude tento pohár vyjímat na jihočeské poličce golfové slávy. Druhé v pořadí skončilo rakouské družstvo. Co všechno psát? Dámy, letos máme tůru úspěšně za sebou. Spoustu z vás ještě čeká hodně turnajů,ale nám nezbývá, než se těšit na další rok ve vaší milé společnosti. V Haugschlagu bylo opět dobře. Tentokrát se po oba dny hrálo velmi sportovně. Hrála se obě místní hřiště, takže o sportovní vzrušení bylo postaráno. A ty greeny! Myslím, že po sobotním kole jsme si mohly většina z nás hlavu ukroutit nad tím, jak jsme se ne a nemohly té jamky trefit. V neděli už to bylo výrazně lepší, protože jsme věděly, do čeho jdeme. "A ta panoramata, táto! " Co o Haugschlagu psát, bylo tam skvěle. Většina golfistů tento resort zná a zatím jsem neslyšela žádnou kritiku. Proto se tam tak rádi všichni vracejí. Milé dámy, přejeme vám krásný golfový podzim. Pokud budete vědět o nějaké zajímavé goflové akci, dejte vědět. Pište nám i postřehy z golfových cest, rády vaše zážitky zveřejníme. Takže - golfu zdar a nám golfistkám obzvlášť.

Telč 2012

27. 08. 2012

Nádherný srpnový víkend jsme měli možnost strávit v krásném areálu golfového hřiště Telč. Všichni, kteří jsme hráli po oba dny, bychom zasloužili metál, protože bylo horko takové, že by se dalo krájet a vzduch vlhký tak, že by se dal lžičkou nabírat. Nicméně, zvládli jsme to, užili si legraci. V sobotu se nekompromisně bojovalo o stablefordovy body. Po zásluze jsme mohli ochutnat opět španělská vína i k dokonalosti dovést svoje už tak krásně sladěné golfové outfity šperky domácí výroby našeho letošního partnera JWL. Zase bylo o čem povídat, koho která jamka vytrestala nebo při kom stál golfový "bůh". Neděle se také vydařila. Tady už jsme si jen užívali a hráli v pohodě, protože se hrál oblíbený texas dvojic, takže pocit "ten druhý to zachrání", přece jen hru uvolní. Celé hráčské pole dostalo pěkně za vyučenou vítěznou smíšenou dvojicí, manželi Foukalovými. Nezbylo, než zvolat "UAAAU" a přát si, kdyže to přijde takový den i nám. Naše milé dámy, vezměte tedy svoje milé protějšky i na náš letošní poslední turnaj do Haugschlagu. O zábavu se opět všechny postaráme a věříme, že i počasí k výborné atmosféře přispěje. Těšíme se na vás.

Brno Kaskáda

21. 07. 2012

Další z turnajů naší letošní tůry proběhl tentokrát v Brně na Kaskádě. Turnaj byl výjimečně jednodenní. Spojily jsme se s místním, již třetím ročníkem, Ladies cupem. Účast byla maximální, startovalo se pro nás neobvyklým canon startem. Během samotného turnaje bylo na hřišti slyšet hodně radostných výkřiků, které občas vystřídaly hlasité nářky nad zmařenou ranou. Ale i tyto situace mnohé z nás znají, takže bylo opět veselo. Po hře nás čekalo lahodné pohoštění místní kuchyně, i zde se prezentovali naši letošní partneři svými produkty. Výborná vína, možnost vyzkoušet odborné líčení kosmetikou Sothys, nakoupit si za odměnu krásné šperky či snad obohatit svůj šatník o nový kožíšek nebo aktuální golfovou módu, to vše podpořilo výbornou atmosféru po zvládnutí náročného hřiště. Milé dámy, nezbývá, než vás pozvat na náš další turnaj do Telče, kde už se pro nás připravují podmínky.

Těšíme se na vás. Za výbor CLGA Lenka

Romantika z fervejí

4. 07. 2012

ROMANTIKA  Z FERVEJÍ

Jakže to zní slavná „Kozinova věta?“ Do roka a do dne hin sa ukáže?  A opravdu se ukázalo. Celé to zní jako  pohádka, hodilo by se i říct – žili byli, ale přenesme se do reality. Že i ta může být pohádková, dokazuje jeden neuvěřitelný příběh naší mladé členky Gábiny a jednoho greenkeepra Radka. Před rokem začínala naše tůra v malebném prostředí jihočeského kraje, v golf resortu Svachova Lhota. Jak už je naším zvykem, opravdu si pro svoje turnaje vybíráme velmi příjemná prostředí s milým personálem. Postupným startem se jednotlivé flajty dostávají na jamku č. 8, kde amorův šíp zasahuje do života Gábiny a Radka, který byl tehdy v roli startéra. Pak už bylo jen pro potěchu všech zúčastněných pozorovat vzplanutou vášeň. Nezbylo nám všem ostatním, než respektovat i to, že ranní rozcvičování na drivingu začínalo už za kuropění a všechny dámy tak hleděly ze svých pokojů na trénující pár. Láska je krásná, o to víc, když vydrží a má další pokračování. Na Svachové Lhotě se letos v červenci koná první golfový svatební obřad členky CLGA s celou golfovou parádou. Co dodat, jen to, že mladému páru přejeme všechno nejlepší, ať v životě případné problémy zvládají s bravurou sobě vlastní, typický golfový nadhled a štěstí. A i o tom je naše túra, tvoří se zde přátelství, potkávají se noví lidé, jak už to v ženském prostředí bývá – řeší se problémy denního života. Milé dámy, neváhejte tedy a zúčastněte se dalších našich turnajů. Rozhodně se máte na co těšit. První náš turnaj se letos konal ve Velkých Karlovicích. Neskutečně vřelý přístup veškerého tamního personálu jen dokresloval atmosféru víkendového pobytu. Kdo nehrál zdejší hřiště, přišel o opravdu velký zážitek. Drivery nechte doma, je třeba zkrotit svoje ambice, vzít do ruky železa, do bagu zásobu míčků a jít si užívat různých nástrah. Řekli byste si, hřiště je samý lopuch, nene, je to vzácný devět sil, kterému je třeba se vyhnout a rozloučit se s dalším míčkem, který v něm skončil. A tak to máte celé hřiště. Že už toho máte po třech jamkách dost a míčky rychle ubývají? Zvedněte hlavu a podívejte se po okolí. Kopce, zelená snad ve sto různých odstínech, pasoucí se ovce u trojky greenu, kde jinde to uvidíte? Nádhera. Źeby dál pokračovala pohádka? Snad příště. Milé dámy, těšíme se na vás tentokrát v červenci v Jinačovicích. Do té doby krásné golfové dny a přesných míčků.

1. letošní turnaj ve Velkých Karlovicích

3. 06. 2012

Jedním slovem - PARÁDA!

Kdo nevěří, ať tam běží -  i když teď už je pozdě. 1. letošní turnaj máme úspěšně za sebou. Byl komorní, ale o to více plný zážitků, pohody a legrace. Velký dík patří veškerému personálu místního klubu a všem zúčastněným. Myslím, že budu mluvit za všechny,turnaj se opravdu vydařil. Hřiště je v krásném prostředí, leckdo musel odhodit svoje ambice a nastavit se na pokoru, aby hřiště s úspěchem a bez ztráty míčků obešel. Protože největší legrace byla po každém kole, kdy se všichni předháněli právě v počtu ztracených míčků. Pravda, moc hráčům se zlepšit hcp nepodařilo. Valašskou atmosféru dotvářela pravá valašská kyselica, frgály i prezidentovo vynikající zavařované maso. Během sobotního společenského večera jsme měli možnost ochutnat výborná španělská vína, dozvěděli jsme se i o důležité úloze "dubu" v našem životě, hrálo se na kytaru, zpívalo, jedlo, pilo, hodovalo. A v neděli? Žádné úpravy handicapů, ale pohodový texas dvojic, kdy si hráčky nasadily krásné klobouky a některé si oblékly i dobové šatičky. O počasí už se snad ani nebudu zmiňovat, zase nám vyšlo vstříc. Ještě jednou tedy všem velký dík.

Lenka

Haugschlag

19. 09. 2011

Na Haugschlagu snad nepřekonatelná klasika!

Možná se najde nějaká nespokojená duše, která bude mít výhrady k právě ukončenému letošnímu ročníku naší túry. Ale jsme přesvědčeny, že většina z vás je nadšená ze hřišť, která jsme pro vás připravily, z průběhu túry samotné, z cen, kterými jste byly odměněny za svoje výkony, z počasí, které jakoby bylo na objednávku vždy až kýčovitě slunečné, z atmosféry, kterou jste si samy na jednotlivých turnajích vytvořily. Haugschlag toto všechno jen potvrdil. Navíc umocněno vyhlášenou tamní kuchyní a ochotným personálem. Hodně hráček zde zlepšovalo svůj hcp, což svědčí o pohodě a žádném stresu. Určitě jste si některá z vás uvědomila to veselé štěbetání na slunečné terase přicházejících hráček, hodnocení vlastní hry a smích nad některými neuvěřitelnými ranami ať už svými nebo kolegyň z flightu. Jedním slovem bych to shrnula - pohoda.

Milé dámy, je to pro letošek za námi. Rosničky nám slibují babí léto, tak snad se ještě letos potkáme na nějakém hřišti. Když budete mít nějaký zajímavý námět na hřiště, výlet či budete plánovat nějakou hru, dejte nám vědět. Máme zde i na facebooku prostor informovat vás všechny o tom, "co se kde šustne" a co se chystá.

Ještě jednou vám tedy děkujeme za vaši věrnost, za vaši účast a za vaši podporu. Přejeme krásné dny plné golfu.

Za výbor CLGA Lenka


V Telči i Adamstalu bylo skvěle

15. 08. 2011

A potvrzují to i v časopisu CZ Golf. Tak se mrkněte.

Telč 16.-17.7.2011

17. 07. 2011

Máme za sebou zase jeden vydařený golfový víkend. Tentokrát naši tůru hostil areál v Telči. Nádherné počasí, spokojené úsměvy ve tvářích všech zúčastněných, hřiště ve vynikající kondici, co víc si přát. Turnaje se zúčastnily i slovenské kolegyně. Dámy si udělaly radost šperky  od firmy JwL Jewellery, některé vyzkoušely jízdní kola Cube. O kolo této značky se hrálo na vyhlášené jámce č. 8 v soutěži HOLE IN ONE. Formou hry 50 na 50 pokračoval i projekt "Ženy hrají pro nemocné děti". Všem zúčastněným děkujeme za významnou podporu při hře - celková částka cca 8,5 tis. Kč. Turnaj proběhl v pohodové atmosféře, čímž děkujeme také místnímu personálu.

V srpnu si uděláme malé prázdniny a už se budeme těšit na závěrečný turnaj v Haugschlagu.

Přejeme všem krásné letní golfové počasí.

Rakouský Adamstal

8. 07. 2011

Máme to za sebou. Nádherné scenérie rakouského vyhlášeného golfového resortu Adamstalu nás obklopovaly 7.7. Všichni, kdo zde hráli poprvé, mohou určitě říkat : "Kdo nevěří, ať tam běží". Samozřejmě, své udělalo i příjemné letní počasí, zkrátka nádhera. Respekt z hřiště umocnil ještě startér, který se nenápadně ptal, jestli máme všichni dost míčků, protože doporučuje minimální množství 14 ks. Zná totiž hodně ambiciozních hráčů, kteří v půlce hry byli bez míčku. Do startu šlo 40 hráčů, zastoupeno bylo i Slovensko, sestava ženy i muži. Zahrála si i Natascha Kames, která celý turnaj domluvila. Ještě jednou díky za skvělou možnost zahrát si rakouský klenot za velmi výhodných podmínek. Fotky z turnaje naleznete v Aktualitách. 

Lenka